/

GRECJA-Peloponez-Tolo

GRECJA

Meteory, Tolo, Ateny, Saloniki, Budapeszt

wypoczynek + zwiedzanie

WIEK UCZESTNIKÓW: 14-18 lat

PELOPONEZ - usytuowany na południu, malowniczy półwysep, a właściwie od przekopania Kanału Korynckiego wyspa, kryje niemal wszystko co najlepsze w Grecji.

TOLO - turystyczna miejscowość położona ok. 180 km na południe od Aten, wtulona w monumentalne ściany skalne wyrastające wprost z morza, amfiteatralnie zamykające malowniczą zatokę. Piaszczysta plaża, ciepłe, błękitne morze-oazy do nurkowania, promenada… Więcej informacji na stronie www.tolo.gr, www.tolo-guide.gr

ATENY, jedno z najważniejszych miast w historii ludzkości, kolebka naszej cywilizacji i miejsce narodzin demokracji. To tutaj tworzyli i rozwijali się Sokrates czy Sofokles, a dziś wciąż możemy znaleźć w Atenach wiele śladów tamtych antycznych czasów.

BUDAPESZT - miasto dziesięciu wzgórz, położone po obydwu stronach Dunaju, często nazywane Perłą Dunaju. Jest miastem, gdzie na każdym kroku spotyka się coś zaskakującego - zabytki o wielowiekowej historii, gwarne bulwary, romantyczne zaułki, eleganckie restauracje, nastrojowe winiarnie, kafejki i cukiernie.

PROGRAM

DZIEŃ 1

Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd przez Polskę, Słowację i Węgry. Nocny przejazd przez Serbię i Macedonię.

DZIEŃ 2

Przyjazd do Grecji, w godzinach popołudniowo-wieczornych, zakwaterowanie w hotelu tranzytowym **/*** na Riwierze Olimpijskiej lub w okolicach Salonik (pokoje 3,4 osobowe z łazienkami), obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do wiszących klasztorów Meteora „zawieszonych” na szczytach niedostępnych niegdyś skał – zwiedzanie jednego lub dwóch monastyrów.
Przejazd do miejscowości Tolo na Peloponezie, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3-9

Wypoczynek na Peloponezie - 7 dni - 6 noclegów
W trakcie pobytu w programie:
- wycieczka autokarowa do Nafplio -pierwszej stolicy odrodzonej Grecji z fortyfikacjami, mury obronne, twierdza Palamidi
- wycieczka piesza na punkt widokowy Asini
- kąpiele na plaży oraz w hotelowym basenie
- gry i zabawy sportowe
- konkurs wiedzy o Grecji
Wycieczki fakultatywne:
- wycieczka „Argolida” - zwiedzanie „skarbów” Półwyspu Peloponeskiego: Mykeny (słynne mury cyklopie, Lwia Brama, twierdza Mykeńska, groby szybowe i kopułowe, Grób Agamemnona) + Epidauros (najlepiej zachowany antyczny teatr grecki z niezwykłą akustyką) – cena 30 EUR dla osób do 18 roku życia (50 EUR dla osób pełnoletnich) wycieczka realizowana przy grupie minimum 25 osób.
- rejsy statkiem -  ok. 10 EUR
- dyskoteki – bilet za 1 wejście  ok. 3-5 EUR

DZIEŃ  9

Wczesne śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Bardzo wczesny wyjazd z Tolo. Przejazd do stolicy Grecji - zwiedzanie Aten, objazd miasta: Plac Konstytucji, Parlament, Grób Nieznanego Żołnierza - zmiana warty, antyczne budowle na Akropolu (Świątynia Nike, Partenon, Erechejon), Plaka. Stadion Olimpijski z zewnątrz, Plac Omonia. Przejazd na Riwierę Olimpijską lub w okolice Salonik, zakwaterowanie w hotelu **/***(pokoje 3,4 osobowe z łazienkami), obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 10

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Salonik - krótkie zwiedzanie: główna ulica miasta - Odos Egnatia, gdzie przeplatają się zabytki greckie, rzymskie, bizantyjskie i tureckie: łuk Cesarza Galeriusza, rzymska Rotunda, Biała Wieża - symbol Salonik, posąg Aleksandra Wielkiego, kościół świętej Mądrości Bożej i Dom Ataturka. Przejazd nocny przez Macedonię i Serbię na Węgry.

DZIEŃ 11

Przyjazd do Budapesztu (przerwa w podróży 9 godzin), zwiedzanie Pomnik Millenium, Wzgórze Zamkowe, Kościół Św. Macieja, Baszta Rybacka, pobyt w kompleksie basenów termalnych na wyspie Św. Małgorzaty - bilety dodatkowo płatne ok 2500 HUF (ok. 40 PLN) W godzinach wieczornych wyjazd z Budapesztu, przejazd nocny.

DZIEŃ 12

Powrót do Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

ZAKWATEROWANIE

Kompleks hotelowy Flisvos***& Flisvos Royal****, położony bezpośrednio przy morzu, 150 m od pięknej, piaszczystej plaży (główna plaża). Kompleks składa się z 2 budynków położonych obok siebie (przejście przez ulicę). Grupa będzie zakwaterowana w części Flisvos ***. Do dyspozycji gości recepcja, restauracja, kawiarnia. Basen z leżakami w części Royal Flisvos.
Pokoje: przestronne, wygodne 3,4 - os. (w pokojach 4 osobowych możliwe łóżko piętrowe) z widokiem na miasto lub góry. Wszystkie pokoje z łazienkami, WC oraz klimatyzacją i balkonem.

WYŻYWIENIE

Tolo: 3 posiłki dziennie: śniadania bufet, lunch i obiadokolacja serwowane.

Pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja w dniu przyjazdu, ostatnim śniadanie w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną.

W Tolo do obiadów i kolacji jest podawana woda.

W trakcie przejazdu wyżywienie wg programu ( 2 posiłki dziennie).

DOKUMENTY DO POBRANIA


Kod Termin Cena Status Sprzedaż
GRA1 2020-07-04 - 2020-07-15 2199.00 PLN stop -
GRA2 2020-07-10 - 2020-07-21 2199.00 PLN stop -
GRA3 2020-07-16 - 2020-07-27 2199.00 PLN stop -
GRA4 2020-07-22 - 2020-08-02 2199.00 PLN stop -

CENA ZAWIERA

Przejazd autokarem, 8 noclegów w Grecji  w hotelach zgodnie z ofertą (2 tranzytowe, 6 noclegów w Tolo), wyżywienie wg programu, ubezpieczenie zagraniczne AXA - KL z wliczonymi chorobami przewlekłymi na kwotę 20 000 EUR, NW - 3000 EUR, bagaż od kradzieży 250 EUR, opiekę pedagogiczną i kierownika, opiekę pilota-przewodnika, podatek VAT, obowiązkową dopłatę do turystycznego funduszu gwarancyjnego w wysokości 10 PLN.

CENA NIE ZAWIERA

dopłat za wyjazdy z poszczególnych miast, przewodnika w Atenach, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz programu fakultatywnego dla chętnych.Na realizację programu, bilety wstępu, opłatę za przewodników lokalnych i taxę turystyczną  należy przeznaczyć 45-50 EUR (opłata obligatoryjna).

DOPŁATY FAKULTATYWNE

1. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (dla chętnych) 70.00 PLN
2. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji również od chorób przewlekłych (dla chętnych) 140.00 PLN
3. Gwarantowany pokój 2 osobowy - tylko dla osób tej samej płci, nie ma możliwości zakupu przez pojedyncze osoby (cena za osobę) 190.00 PLN

INFORMACJE DODATKOWE

Zalecane minimalne kieszonkowe na potrzeby własne ok. 70-100 EUR

OBOWIĄZKOWY WAŻNY PASZPORT LUB DOWÓD OSOBISTY!


ROZKŁAD JAZDY
Wyjazd Miejsce Powrót Dopłata
08:00 LUBLIN Al.Zygmuntowskie Hala Mosir (obok ORLENu) 09:00 bez dopłat
05:00 WARSZAWA Parking przed Torwarem przy Wisłostradzie potw. 150.00 PLN
połączenie antenowe Warszawa-Lublin (realizowane przy minimum 8 osób)
04:00 ŁÓDŹ Dworzec PKP Łódź Kaliska parking ul.Karolewska potw. 150.00 PLN
połączenie antenowe Łódź-Warszawa/Lublin (realizowane przy minimum 8 osób)
06:00 RADOM Mc Donald Stacja Circle ul. Czarneckiego (wyjazd),Mc Donald stacja Lukoil ul. Wernera (powrót) potw. 100.00 PLN
połączenie antenowe Radom-Lublin (realizowane przy minimum 8 osób)
08:00 KIELCE Stadion Miejscki parking ul. Ściegiennego potw. 100.00 PLN
połączenie antenowe Kielce-Lublin (realizowane przy minimum 8 osób)
08:00 KRAKÓW Mc Donald (Makro) ul.Jasnogórska 2 potw. 100.00 PLN
połączenie antenowe Kraków-Rzeszów (realizowane przy minimum 8 osób)
07:00 KATOWICE Mc Donald stacja BP ul. Ofiar Katynia 5 (wyjazd), Mc Donald Stacja BP ul.Górnośląska 40a (powrót) potw. 120.00 PLN
połączenie antenowe Katowice-Kraków/Rzeszów (realizowane przy minimum 8 osób)
06:00 GLIWICE Castorama Centrum Handlowe Europa Centralna ul.Pszczyńska 315 potw. 120.00 PLN
połączenie antenowe Gliwice-Kraków/Rzeszów (realizowane przy minimum 8 osób)
11:00 RZESZÓW Centrum Handlowe Nowy Świat ul. Krakowska 20 06:00 bez dopłat

UWAGI

Na trasach krajowych istnieje możliwość przejazdu autokarem o niższym standardzie, mikrobusem, pociągiem oraz możliwość ewentualnych przesiadek z tym związanych.

Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania bez żadnych konsekwencji transportu z danej miejscowości w przypadku zbyt małej liczby uczestników (minimum 8 osób) chyba, że jest podana inna informacja w rozkładzie jazdy.

Zbiórka uczestników 15 minut przed godziną odjazdu. Godziny odjazdów i powrotów są uzależnione od warunków drogowych i kolejek na przejściach granicznych.

Istnieje możliwość wyjazdów z innych miejscowości – szczegółowe informacje w biurze.

POTWIERDZENIE MIEJSC WYJAZDÓW NAJPÓŹNIEJ NA 5 DNI PRZED WYJAZDEM.


Panorama Tolo. Strzałką oznaczono położenie hotelu.
Główna plaża.
Panorama. Widok z pkt widokowego
Panorama z Assini.
Ateny Akropol.
Ateny - zmiana warty.
Kanał Koryncki.
Naflio - twierdza Palamidi.
Naflio - zamek Bourtzi.
Mykeny.
Epidauros.
Saloniki - Biała Wieża.
hotel Flisvos.
hotel Flisvos.
hotel Flisvos.
hotel Flisvos -widok z balkonu.
hotel Royal Flisvos basen.
hotel Royal Flisvos basen.
hotel Royal Flisvos basen.
hotel Flisvos restauracja.
Tolo plaża.

drukuj stronę | poleć znajomym