CENTRUM Centrum Podróży Koliber PODRÓŻY

Centrum Podróży Koliber

BUŁGARIA - Słoneczny Brzeg - Hotel Camelot*** - obóz młodzieżowy - samolot z Katowic

samolot z Katowic Hotel Camelot - Selva Tour.jpg SelvaCamelot4.jpg sloneczny-brzeg-bulgaria_udogodnienia.jpg sunny beach by night.jpg sloneczny brzeg.jpg
 • Miejsce:
  Bułgaria / Słoneczny Brzeg
 • Wiek:
  12 - 18 lat
 • Ilość dni:
  8
 • Transport:
  Samolot czarterowy
 • Drukuj:
 • Udostępnij:

Słoneczny Brzeg to słynny nadmorski kurort z najpiękniejszymi plażami Bułgarskiej Riwiery, a także najbardziej nasłoneczniony region w kraju. Długa na 8 kilometrów, osłonięta wydmami i łagodnie opadająca plaża to idealne miejsce do aktywnego i leniwego wypoczynku. Można tu wygrzewać się w słońcu, zażywać morskich kąpieli, a także uprawiać wszelkiego rodzaju sporty wodne (tj. nurkowanie, windsurfing i żeglarstwo).

Słoneczny Brzeg to idealne miejsce dla spragnionych zabawy ludzi w każdym wieku. Dziesiątki klubów, pubów, dyskotek i restauracji oraz liczne kasyna to powód dla którego Słoneczny Brzeg nazywany jest Las Vegas Europy Wschodniej. Region Słonecznego Brzegu polecany jest również dla tych, którzy chcą zwiedzać i poznać historię największego kraju Półwyspu Bałkańskiego. Jest to świetna baza wypadowa do wielu ciekawych miejsc i największych atrakcji Bułgarii. To prawdziwy raj dla turystów, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

kod termin dni cena status sprzedaż
SECK1 02.07 - 09.07.2021 8 1899.00 1999.00 PLN promocja rezerwuj
SECK2 09.07 - 16.07.2021 8 1899.00 1999.00 PLN promocja rezerwuj
SECK3 16.07 - 23.07.2021 8 1899.00 1999.00 PLN promocja rezerwuj
SECK4 23.07 - 30.07.2021 8 1899.00 1999.00 PLN promocja rezerwuj
SECK5 30.07 - 06.08.2021 8 1899.00 1999.00 PLN promocja rezerwuj

Zakwaterowanie:
Hotel CAMELOT*** - p
ołożony w Słonecznym Brzegu w bezpośrednim sąsiedztwie urokliwego i zabytkowego Nesebyru, ok. 450 m od piaszczystej plaży i nadmorskiej promenady. Na terenie hotelu znajduje się odkryty basen z bezpłatnymi leżakami, kompleks boisk sportowych i kino letnie. Zakwaterowanie w przestronnych apartamentach i pokojach typu studio 4, 5, 6 – osobowych z klimatyzacją. Każdy pokój posiada łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym (wc, prysznic, suszarka do włosów, ręczniki), TV-SAT, lodówkę oraz balkon.

Wyżywienie:
FB w formie bufetu (kuchnia bułgarska) – śniadania, obiady i kolacje, woda dostępna cały dzień.

DZIEŃ 1
Zbiórka na lotnisku. Odprawa bagażowo-paszportowa (rozpoczęcie odprawy na 2 godziny przed wylotem). Wylot samolotem do Bułgarii na lotnisko w Burgas. Odprawa paszportowo-bagażowa. Przejazd autokarem do hotelu. Zakwaterowanie. Spotkanie organizacyjne z kierownikiem, podział młodzieży na grupy, przekazanie praktycznych informacji dotyczących wypoczynku –  zapoznanie się z programem, ofertą wycieczek i regulaminami. Spacer z wychowawcami po najbliższej okolicy – zapoznanie się z kurortem. Kolacja nocleg.
DZIEŃ 2 – 7
– integracja uczestników,
– plażowanie i kąpiele morskie,
– wieczorny seans kina letniego,
– rozgrywki rekreacyjno-sportowe– m.in. siatkówki plażowej, piłki nożnej,
– zabawy w basenie m.in water polo,
– spacer po Słonecznym Brzegu- m.in. promenada i molo,
– super zabawa podczas rejsu statkiem połączonego z kąpielami w morzu,
– wyjścia do lokalnych dyskotek (dodatkowo płatne),
– konkursy – najzabawniejsze zdjęcie z obozu, karaoke, wybory Miss i Mistera na wesoło,
– piesza wycieczka do Nesebyru- najstarszego bułgarskiego miasta położonego na malowniczym, skalistym półwyspie. Podczas wycieczki zobaczymy, m.in. Mury Bizantyjskie, Starożytne greckie i tureckie łaźnie, Cerkiew Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, amfiteatr. Zatrzymamy się na tarasie widokowym z którego podziwiać będziemy wspaniałą panoramę Słonecznego Brzegu i okolic,
– możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.
DZIEŃ 8
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu do godziny 11:00. Przejazd na lotnisko w Burgas. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot z Bułgarii. Przylot na lotnisko w Katowicach. Odprawa bagażowa. Odbiór uczestników przez opiekunów.

SOZOPOL – ROPOTAMO – POMORIE – BURGAS
Wycieczkę rozpoczniemy od zwiedzania klasztoru Św. Jerzego w Pomorie, gdzie po dzień dzisiejszy mieszkają mnisi zajmujący się m.in. lokalnym wyrobem rakiji, którą można podczas wyjazdu u nich nabyć. Następnie udamy się do parku krajobrazowego rzeki Ropotamo, gdzie podczas relaksującego rejsu „bułgarską Amazonką” będziemy mieli okazję podziwiać ptactwo wodne oraz żółwie znajdujące się w okolicznym rezerwacie. Następnie zwiedzimy miasto Sozopol, jedno z najstarszych i najbardziej magicznych miasteczek na bułgarskim wybrzeżu. Podczas spaceru z przewodnikiem zobaczymy pozostałości budowli greckich, rzymskich i bizantyjskich. Przewidziany będzie czas wolny na zakup pamiątek, dżemu figowego lub charakterystycznych dla tego regionu wyrobów różanych. Po obiedzie udamy się do Burgas, typowej metropolii miejskiej z rozległym parkiem nadmorskim, w którym znajduje się popiersie A. Mickiewicza. Cena: ok. 39 EUR/os. 
WARNA Z DELFINARIUM
Program wycieczki obejmuje m. in. pokazy popisów delfinów – jednych z najinteligentniejszych zwierząt świata, które spotkać można również w północnych wodach Morza Czarnego. Zobaczymy również Katedralną Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy, drugą co do wielkości świątynię w całej Bułgarii i najbardziej charakterystyczny zabytek miasta. Ponadto w programie zwiedzanie oddalonego o 15 km od Warny monastyru Aładża - zespołu średniowiecznych cel klasztornych i cerkwi wykutych w skałach.
Cena: ok. 29 EUR/os.
WIECZÓR BUŁGARSKI
Ciekawym sposobem na poznanie bułgarskiej tradycji i kultury może być między innymi udział w wieczorze bułgarskim. Na wzgórzach Starej Płaniny, w urządzonej w stylu ludowym restauracji odbędzie się nasz regionalny wieczór. Przywitani zostaniemy chlebem i solą. Będziemy uczestnikami bogatego programu folklorystycznego, między innymi pokazu śpiewu i tańców. Występy zakończy wspólny z turystami korowód bałkańskiego tańca horo. Gwoździem programu będzie nestinaria, czyli pokaz tańca gołymi stopami na rozżarzonych węglach. Podczas wieczoru uczestnicy będą mieli możliwość ulepienia własnoręcznie glinianych naczyń oraz przymierzenia tradycyjnych bułgarskich strojów ludowych. W cenie imprezy są napoje bezalkoholowe bez ograniczeń. Serwowane będą potrawy kuchni bułgarskiej. Bułgarski wieczór to: świetna zabawa, pyszne jedzenie i niezapomniane wspomnienia. Cena: ok. 20 EUR/os.
BAŁCZIK I KALIAKRA
Bałczik to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast wybrzeża Morza Czarnego. Strome i wąskie uliczki, wszechobecna winorośl zdobiąca większość budynków i podwórzy nadają mu niepowtarzalny urok. W Bałcziku zwiedzimy letnią rezydencję rumuńskiej królowej Marii z 1924 roku oraz ogród botaniczny z mnóstwem kaktusów i sukulentów. Następnie udamy się na malowniczy przylądek Kaliakra, gdzie niemal pionowe skały, sięgające 70 metrów nad poziomem morza urzekną nas swoją monumentalnością. Najbardziej na wschód wysunięte miejsce w Bułgarii stworzone na styku morza, ziemi i powietrza z pewnością zachwyci każdego turystę. Cena: ok. 39 EUR/os.
JEEP SAFARI
Podczas przejażdżki w okolice parku przyrodniczego gór Strandża przespacerujemy się wzdłuż rzeki Mładeżka i udamy się do malowniczej jaskini, słynnej z podziemnego jeziora. Odwiedzimy typową bułgarską wioskę z zachowaną starą szkołą i autentycznym domem strandżańskim zbudowanym 300 lat temu. Zażyjemy również orzeźwiającej kąpieli w malowniczym wodospadzie nad rzeką Weleka. Na koniec wycieczki posilimy się tradycyjnym bułgarskim posiłkiem i będziemy uczestnikami pokazu folklorystycznego.  Cena: ok. 25 EUR/os.
AQUAPOLIS
Bilet wstępu zawiera: przejazd busem tam i z powrotem, wszystkie atrakcje wodne, przebieralnie, prysznice, kółka dmuchane, parasole, itp. Cena: ok. 25 EUR/os.

Cena zawiera: 7 noclegów w hotelu Camelot***, wyżywienie FB, przelot samolotem + opłaty lotniskowe, bagaż 20 kg + 5 kg podręczny, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, bułgarską opiekę medyczną, ubezpieczenie SIGNAL IDUNA Polska TU S.A. - KL 10.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 800 PLN (ubezpieczenie rozszerzone o choroby przewlekłe, nowotworowe i koszty leczenia w skutek zachorowania na Sars-Cov1, Sars-Cov2 z ich mutacjami), program sportowo-rekreacyjny, rejs statkiem, pieszą wycieczkę do Nesebyru, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 15 zł/os. oraz na Turystyczny Fundusz Pomocowy– 15 zł/os., podatek VAT.
Cena nie zwiera: wycieczek fakultatywnych, świadczeń nieprzewidzianych w ofercie, obowiązkowej kaucji zwrotnej 20 EUR (na wypadek ewentualnych zniszczeń w hotelu), opłaty klimatyczno-administracyjnej - 20 EUR - płatnej na miejscu.

TRANSPORT: Linie lotnicze Bulgarian Air Charter. Przelot: Katowice - Burgas - Katowice.
Godziny wylotów do potwierdzenia są 48 godzin przed ropoczęciem imprezy.

miejsce adres wyjazd powrót cena
KATOWICE Lotnisko 00:00 00:00 0,00 zł.
Uwagi: Godzina wylotu zostanie potwierdzona 48 godz. przed wylotem. Godzina i miejsce zbiórki zostaną podane po potwierdzeniu godziny wylotu

Kadra: kierownik, wychowawcy, bułgarska opieka medyczna.
Ubezpieczenie: SIGNAL IDUNA Polska TU S.A. - KL 10.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 800 PLN (ubezpieczenie rozszerzone o choroby przewlekłe, nowotworowe i koszty leczenia w skutek zachorowania na Sars-Cov1, Sars-Cov2 z ich mutacjami.
Weź ze sobą:
– ważny paszport lub dowód osobisty,
– wypełnioną kartę kwalifikacyjną,
– leki przyjmowane na stałe,
– proponowane kieszonkowe ok. 100 EUR + dodatkowo na wybrane wycieczki fakultatywne,
– zalecamy zabranie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).
BAGAŻ:
Klient może ze sobą zabrać bagaż podręczny do 5 kg. o wymiarach 55x20x40 cm i jedną sztukę bagażu głównego tzw. rejestrowanego o wadzę 20 kg. Każdy nadbagaż podlega opłacie dodatkowej zgodnie z taryfą, dostępną u sprzedawcy. Prosimy zwrócić uwagę na to, by nie przewozić ważnych leków, dokumentów i rzeczy wartościowych w bagażu rejestrowanym. Należy wyraźnie oznaczyć wszystkie sztuki bagażu nazwiskiem i adresem.

Obowiązkowy ważny paszport lub dowód osobisty oraz wypełniona karta kwalifikacyjna.
 1. Rezygnuję z ubezpieczenia kosztów rezygnacji i akceptuję ryzyko: bez dopłaty
 2. Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (dla chętnych, obejmuje nagłe zachorowanie na COVID-19, nie obejmuje kwarantanny): 60.00 PLN
  UWAGA: ubezpieczenie to nie podlega zwrotowi nawet w wypadku odwołania imprezy przez organizatora.
 3. Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z uwzględnieniem chorób przewlekłych (dla chętnych, obejmuje nagłe zachorowanie na COVID-19, nie obejmuje kwarantanny): 120.00 PLN
  UWAGA: ubezpieczenie to nie podlega zwrotowi nawet w wypadku odwołania imprezy przez organizatora.