CENTRUM Centrum Podróży Koliber PODRÓŻY

Centrum Podróży Koliber

BUŁGARIA - ZŁOTE PIASKI - hotel Zdravets**** obóz młodzieżowy - samolot z Warszawy lub Katowic

zlote piaski.jpg zdravets.jpg zdravets1.jpg zdravets2.jpg
 • Miejsce:
  Bułgaria / Złote Piaski
 • Wiek:
  13 - 18 lat
 • Ilość dni:
  8
 • Transport:
  Autokar
 • Drukuj:
 • Udostępnij:

Bułgaria to kraj niezwykle atrakcyjny turystycznie, a Złote Piaski to najpopularniejszy bułgarski kurort na wybrzeżu Morza Czarnego. Zapraszamy do niego wszystkich tych, którzy tęsknią za słońcem, ciepłym morzem i cudownymi plażami. Świetna atmosfera wypoczynku, atrakcje na plaży, wycieczki, spacery i zabawa w klubach, gwarantują udane wakacje. Sklepiki, kramy z typowo bułgarskimi wyrobami, sympatyczni mieszkańcy oraz turyści z całej Europy tworzą niepowtarzalną atmosferę wakacyjnego wypoczynku.

Złote Piaski są jednym z najbardziej znanych i lubianych czarnomorskich kurortów Bułgarii. Tutejsza plaża h ma ogromne zaplecze sportowe i rozrywkowe, z których można korzystać za dodatkową dopłatą i jest wyróżniona prestiżową europejską nagrodą ekologiczną "Błękitna flaga".

kod termin dni cena status sprzedaż
SELsZdK 13.07 - 20.07.2021 8 2259.00 PLN stop -
Wylot z Katowic
SELsZdW 27.07 - 03.08.2021 8 2299.00 PLN są miejsca -
Wylot z Warszawy

Zakwaterowanie:
Hotel ZDRAVETS**** Położony w centrum Złotych Piasków, ok. 250 m od długiej, piaszczystej plaży i nadmorskiej promenady.  Zakwaterowanie w pokojach 4, 5-osobowych lub w 6 osobowym dwupoziomowym apartamencie z klimatyzacją. Każdy pokój posiada łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym (wc, prysznic, suszarka do włosów),  TV-SAT, lodówkami. Do dyspozycji uczestników: recepcja, hol, przy recepcji lobby z nieodpłatnym Wi-Fi, windy, restauracja, lobby bar, basen z parasolami i leżakami – bezpłatnie, bar przy basenie, mini market. W pobliżu hotelu znajduje się wiele sklepów, restauracji, dyskotek.

Wyżywienie:
All Inclusive w formie bufetu (kuchnia bułgarska): śniadanie, obiad i kolacja. Przekąski po południu (spaghetti, pizza, kanapki, słodycze, owoce), napoje podczas całego dnia w barze przy basenie (woda, napoje gazowane, soki).

DZIEŃ 1
Zbiórka na lotnisku. Odprawa bagażowo-paszportowa (rozpoczęcie odprawy na 2 godziny przed wylotem). Wylot samolotem do Bułgarii na lotnisko w Varnie. Odprawa paszportowo-bagażowa. Przejazd autokarem do hotelu. Zakwaterowanie. Spotkanie organizacyjne z kierownikiem, podział młodzieży na grupy, przekazanie praktycznych informacji dotyczących wypoczynku – zapoznanie się z programem, ofertą wycieczek i regulaminami. Spacer z wychowawcami po najbliższej okolicy – zapoznanie się z kurortem. Kolacja nocleg.
DZIEŃ 2 – 7
– integracja uczestników;
– plażowanie i kąpiele morskie;
– rozgrywki rekreacyjno-sportowe– m.in. siatkówki plażowej, piłki nożnej;
– zabawy w basenie;
– animacje w hotelu;
– gra terenowa;
– spacer po Złotych Piaskach – promenada, przystań jachtowa;
– piesza wycieczka do Monastyru Aładża. Legenda głosi, że w wykutych w skale monastyru tunelach i korytarzach ukryte są wielkie skarby pilnowane przez zjawę mnicha.
– wyjścia do lokalnych dyskotek (wejście dla osób pow. 16 roku życia);
– konkursy – najzabawniejsze zdjęcie z obozu, karaoke, wybory Miss i Mistera na wesoło;
– możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.
DZIEŃ 8
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu do godziny 11:00. Przejazd na lotnisko w Varnie. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot z Bułgarii. Przylot na lotnisko. Odprawa bagażowa. Odbiór uczestników przez opiekunów.

Dla chętnych, realizowany przy min. 20 osobach:
SOZOPOL - ROPOTAMO - POMORIE – BURGAS
Wycieczkę rozpoczniemy od zwiedzania klasztoru Św. Jerzego w Pomorie, gdzie po dzień dzisiejszy mieszkają mnisi zajmujący się m.in. lokalnym wyrobem rakiji, którą można podczas wyjazdu u nich nabyć. Następnie udamy się do parku krajobrazowego rzeki Ropotamo, gdzie podczas relaksującego rejsu „bułgarską Amazonką” będziemy mieli okazję podziwiać ptactwo wodne oraz żółwie znajdujące się w okolicznym rezerwacie. Następnie zwiedzimy miasto Sozopol, jedno z najstarszych i najbardziej magicznych miasteczek na bułgarskim wybrzeżu. Podczas spaceru z przewodnikiem zobaczymy pozostałości budowli greckich, rzymskich i bizantyjskich. Przewidziany będzie czas wolny na zakup pamiątek, dżemu figowego lub charakterystycznych dla tego regionu wyrobów różanych. Po obiedzie udamy się do Burgas, typowej metropolii miejskiej z rozległym parkiem nadmorskim, w którym znajduje się popiersie A. Mickiewicza. Cena: ok. 39 EUR/os.
WARNA Z DELFINARIUM
Program wycieczki obejmuje m. in. pokazy popisów delfinów – jednych z najinteligentniejszych zwierząt świata, które spotkać można również w północnych wodach Morza Czarnego. Zobaczymy również Katedralną Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy, drugą co do wielkości świątynię w całej Bułgarii i najbardziej charakterystyczny zabytek miasta. Ponadto w programie zwiedzanie oddalonego o 15 km od Warny monastyru Aładża - zespołu średniowiecznych cel klasztornych i cerkwi wykutych w skałach.
Cena: ok. 29 EUR/os.
BAŁCZIK I KALIAKRA
Bałczik to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast wybrzeża Morza Czarnego. Strome i wąskie uliczki, wszechobecna winorośl zdobiąca większość budynków i podwórzy nadają mu niepowtarzalny urok. W Bałcziku zwiedzimy letnią rezydencję rumuńskiej królowej Marii z 1924 roku oraz ogród botaniczny z mnóstwem kaktusów i sukulentów. Następnie udamy się na malowniczy przylądek Kaliakra, gdzie niemal pionowe skały, sięgające 70 metrów nad poziomem morza urzekną nas swoją monumentalnością. Najbardziej na wschód wysunięte miejsce w Bułgarii stworzone na styku morza, ziemi i powietrza z pewnością zachwyci każdego turystę. Cena: ok. 39 EUR/os.
JEEP SAFARI
Podczas przejażdżki w okolice parku przyrodniczego gór Strandża przespacerujemy się wzdłuż rzeki Mładeżka i udamy się do malowniczej jaskini, słynnej z podziemnego jeziora. Odwiedzimy typową bułgarską wioskę z zachowaną starą szkołą i autentycznym domem strandżańskim zbudowanym 300 lat temu. Zażyjemy również orzeźwiającej kąpieli w malowniczym wodospadzie nad rzeką Weleka. Na koniec wycieczki posilimy się tradycyjnym bułgarskim posiłkiem i będziemy uczestnikami pokazu folklorystycznego.  Cena: ok. 25 EUR/os.
AQUAPOLIS
Bilet wstępu zawiera: przejazd busem tam i z powrotem, wszystkie atrakcje wodne, przebieralnie, prysznice, kółka dmuchane, parasole, itp. Cena: ok. 25 EUR/os.
STAMBUŁ 1-DNIOWY
W programie zwiedzanie Błękitnego Meczetu, Hipodromu, podejście pod Hagię Sophię, Pałac Top Kapi. Przejazd autokarem przez Most Bosforski na punkt widokowy w azjatyckiej część miasta, gdzie podziwiać będziemy wspaniałą panoramę dawnego Konstantynopola. Ponadto przewidziane jest zwiedzanie fabryki skóry z możliwością zakupu wyrobów skórzanych. Podczas wycieczki będziemy mieli okazję skosztować tradycyjnej tureckiej kuchni, a także zrobić zakupy na Wielkim Bazarze. Dla chętnych dodatkowo płatny rejs po Bosforze. Cena : ok. 60 EUR/ os. 

CENA ZAWIERA:  7 noclegów w hotelu Zdravets****,  wyżywienie All inclusive, przelot samolotem + opłaty lotniskowe, bagaż 23 kg + 8 kg podręczny, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, bułgarską opiekę medyczną, ubezpieczenie KL 10.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 800 PLN (ubezpieczenie rozszerzone o choroby przewlekłe, nowotworowe i koszty leczenia w skutek zachorowania na Sars-Cov1, Sars-Cov2 z ich mutacjami), realizację programu,  animacje w hotelu,  dwa wejścia na dyskotekę,  składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 15 zł/os.,  podatek VAT.

CENA NIE ZAWIERA:  wycieczek fakultatywnych,  świadczeń nieprzewidzianych w ofercie,

OBOWIĄZKOWO PŁATNE
– kaucja zwrotna w wysokości 20 EUR (na wypadek ewentualnych zniszczeń);
– opłata klimatyczno-administracyjna płatna na miejscu 20 EUR;

Samolot / linie lotnicze PLL “LOT” na trasie Katowice – Burgas – Katowice lub Warszawa – Warna – Warszawa. Transfer z lotniska w Warnie do hotelu w Złotych Piaskach oraz transfer ze Złotych Piasków na lotnisko w Warnie.

Bagaż rejestrowany 23kg + 8kg bagaż podręczny. Każdy nadbagaż podlega opłacie dodatkowej zgodnie z taryfą, dostępną u sprzedawcy. Prosimy zwrócić uwagę na to, by nie przewozić ważnych leków, dokumentów i rzeczy wartościowych w bagażu rejestrowanym. Należy wyraźnie oznaczyć wszystkie sztuki bagażu nazwiskiem i adresem.

miejsce adres wyjazd powrót cena
KATOWICE Pyrzowice 0 00:00 0,00 zł.
WARSZAWA Okęcie 0 00:00 100,00 zł.

Kadra: kierownik, wychowawcy, bułgarska opieka medyczna.
Ubezpieczenie: SIGNAL IDUNA Polska TU S.A. - KL 10.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 800 PLN (ubezpieczenie rozszerzone o choroby przewlekłe, nowotworowe i koszty leczenia w skutek zachorowania na Sars-Cov1, Sars-Cov2 z ich mutacjami).
Weź ze sobą:
- ważny paszport lub dowód osobisty,
- wypełnioną kartę kwalifikacyjną,
- leki przyjmowane na stałe,
- proponowane kieszonkowe ok. 100 EUR + dodatkowo na wybrane wycieczki fakultatywne,
- zalecamy zabranie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

Dopłata dla osób powyżej 18 lat – 100 PLN/os.

 1. Obowiązkowa dopłata dla osób powyżej 18 lat: 100.00 PLN
 2. Rezygnuję z ubezpieczenia kosztów rezygnacji i akceptuję ryzyko: bez dopłaty
 3. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (dla chętnych, obejmuje nagłe zachorowanie na COVID-19, nie obejmuje kwarantanny): 80.00 PLN
  UWAGA: ubezpieczenie to nie podlega zwrotowi nawet w wypadku odwołania imprezy przez organizatora.
 4. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z uwzględnieniem chorób przewlekłych (dla chętnych, obejmuje nagłe zachorowanie na COVID-19, nie obejmuje kwarantanny): 160.00 PLN
  UWAGA: ubezpieczenie to nie podlega zwrotowi nawet w wypadku odwołania imprezy przez organizatora.